Občanské sdružení Psi pro život - Canisterapie

Malenka, Mali, Málčí - flat coated retriever ( asistenční pes )


Malenka k nám do "smečky" přišla 17.5.2008 jako štěňátko z předvýchovy. byla to nohatá slečna, která na vše koukala s velikým překvapením:-). Nezapomenu jak byla udivená nad rychlostí se kterou do sebe ostatní psi dokážou "naházet" granule, Malenka "papkala" hezky granulku po granulce......., ale dlouho jí to nevydrželo:-)

S výcvikem jsme začaly hned, jakmile se Mali v novém prostředí aklimatizovala. Nejdříve jsme spolu "dopilovaly" poslušnost, kterou cvičila už u předvychovatelů. Musela se naučit nosit a podávat aportíky do ruky, a poté hezky "podávat" na invalidní vozík do klína. Učila se zavírat a otevírat dveře a mnoho dalších dovedností, které její budoucí majitelce usnadní život. Učila se reagovat na gesta, která nahrazovala slovní povel.

Výcvik trval půl roku a Mali se stala skutečnou "asistentkou". Na gesta reagovala rychle a přesně a snažila se "vyhovět" požadavkům, které na ní byly kladeny.

Předání Malenky proběhlo v rodině klientky Blanky, která se velmi rychle naučila Malenku "ovládat" pomocí gest a k přivolání jsme "využili" clickeru, který vydává charakteristický zvuk.

Mali

Z Malenky je opravdu milý a veselý společník, ale také svědomitý přítel, který s radostí pracuje pro svou majitelku.

Mali


Blanka a Mali


O Blance napsala maminka:

Blanka je dvacetiletá slečna, po dětské mozkové obrně, trvale upoutaná na invalidní vozíček. Z důvodů nedostatku kontaktu s kamarády a trvalého odkázání na rodinu jsme se rozhodli pořídit jí asistenčního pejska. Pes ji bude pomáhat v každodenním životě (pomáhání při svlékání, podávání spadlých věcí, otvírání dveří, při nákupech, lázeňských a jiných ozdravných pobytech a při polohování).
Přes paní doktorku Redlovou jsme se seznámili se sdružením „Psi pro život“, které nám umožnilo takovéhoto pejska mít již od štěňátka (čehož si velice vážíme a užíváme). Letos na jaře půjde Mali do výcviku, kde bude připravována dle našich potřeb. Již nyní se těšíme, až se k nám zase vrátí.

vánoce 2007

Mali


Zpět na Předaní psi