Občanské sdružení Psi pro život - Canisterapie

Školní akce


nejčerstvější aktuality naleznete pod odkazem NOVINKY

(plánované akce, změny ve výcviku, výlety,.. - doplňují přímo Vaše instruktorky)


Cesta do Ráje

První výlet této sezony jsme naplánovaly do Ráje. Ano, není to jen metafora, ale skutečný název místa v Kokořínském dole, které jsme navštívili spolu s pejsky. Trasu nám naplánoval Jirka, který má Kokořín v "malíku".

Výlet do Ráje

Přivítalo nás krásné počasí, které provázelo celou naši pouť. Cesta vedla kolem nádherných pískovcových skal, kolem chaloupek přilepených na skály jako vlaštovčí hnízdečka, kolem majestátních "macatých" chalup s překrásně upravenými zahrádkami a také kolem rybníků, které způsobily, že ani jeden psí chloupek nezůstal suchý. Ovčanda Sára nám předvedla, že je psem "námořníka" na Slapech a do rybníka skákala s takovým nasazením, že byla radost se na ní koukat. Borderák Jerry chtěl její styl napodobit, ale zapíchl se u břehu do bláta.

Výlet do Ráje

Také koně viděli někteří psi prvně, ale všichni zúčastnění setkání přežili bez následků. Když se naše malá výprava vyškrábala na kopec naskytla se nám krásná podívaná do údolí, které bylo zalité sluncem a takovou škálou zelené, že to až vyráželo dech.

Také se nám podařilo "nainstalovat" pejsky na veliký kámen a udělat společné foto. Moc jsme se u toho všichni pobavili. Někteří psi vůbec nepochopili "zadání" úkolu a odmítali se koukat do objektivu a ti slabší v povaze, odcházeli ze záběru. Nakonec se "dílo" zdařilo.

Výlet do Ráje

Naskytla se nám příležitost napít se z pramene říčky Pšovky, která protéká celým Kokořínským dolem. Pramen je zastřešen a vybaven hrnky pro poutníky.

Ke konci výletu se nám ještě povedlo najít tzv.skalní byt, údajně tyto přístřešky vytesané ve skále slouží trempům k přespání.

Zakončení cesty bylo na předzahrádce hospůdky kde výborně vařili. Určitě se sem ještě někdy podíváme a doufáme, že vás fotky z našeho výletu budou inspirovat k tomu, že příště pojedete s námi. Mika


"Školní" výlet do Brd

S nápadem chodit na výlety s pejsky vzešla od samotných majitelů pejsků chodících k nám do"školy". Pravda je, že spousta pejsků poslouchá „vzorně“ na cičáku, ale mimo něj jsou jak nezřízené střely. Výlet s ostatními kamarády berou pejsci jako velikou zábavu. Tentokrát jsme přichystaly výlet do Brd. Pravda, nedělní ráno mě spíše lákalo k tomu udělat si kakao vzít knížku a lenošit.jen mi to projelo hlavou, kluci /rozumněj Falco a Jerry/ začali volat, Jerry hlídkoval u batohu aby se snad nestalo, že ho v nějakém pominutí smyslů zapomenu doma a Falco se dožadoval snídaně z misky, kterou jsem měla připravenou na vodu sebou.

Na Smíchovském nádraží jsme byli první, ale jak se blížil čas odjezdu postupně jsme halasením a štěkotem zaplnili halu nádraží v počtu 12ti pejsků a jejich dvounohých doprovodů. Všichni pejsci se chovali vzorně a musím říci, že s námi absolvovali také 3 pejsci, kteří s námi na cvičiště nechodí a to zlatobílá bulteriérka, vlkošedá fena německého ovčáka a Linda NO, která slouží svému nevidomému pánu jako pejsek vodící. Psi ze „školy“ neměli sebemenší problém nové kamarády přijmout. Hele, přála bych vám vidět výraz průvodčího, který nám kontroloval hromadnou jízdenku, byl tak mile zaskočen počtem přepravovaných psů, že nás ani neřepočítal.

V městečku kde jsme vystoupili jsme právem budili pozornost a myslím, že spoustě lidí, které jsme potkali vrtalo hlavou, kde jsme se tam vzali a z které planety pocházíme. Prošli jsme do lesa, který voněl ranní rosou, tlejícím listím a tak.....Smečka našich psů vzala „svobodu“ z vodítek jako pokyn k hraní a musím říci, že jsem nelitovala „oběti“ ranního kakaa, když jsem tak koukala na smečku, která víří barevné listí a štěstí ze shledání z ní jenom prýští. Procházka se obešla bez zranění, žádní psi se neztratili a scenerie nám poskytnutá přírodou byla až neskutečná. Všichni zúčastnění měli uťapané nožičky, ale myslím, že ať se zeptáte kohokoli kdo s námi byl, potvrdí vám, že to bylo nádherné.

Jen mě trochu mrzí, že možnost výletu využili jen skalní školáci, kteří s námi jezdí pravidelně a zbytek školy zůstal doma, je to škoda a doufám, že příště se nás sejde mnohem více. Není to totiž jen procházka, je to i o cvičení v přírodě, v jiném prostředí a i někteří ostřílení mazáci mají problém koncentrovat svou pozornost na pána ve velké smečce. Šťěňata se naučí psí řeč, která je velmi důležitá pro komunikaci s cizími pejsky a človíčkové si odpočinou při povídání s lidmi, kteří mají stejné zájmy jako oni. V přírodě je možno ukázat a naučit práci na stopě apod. Doufám, že jsem vás alespoň trochu naladila na tón procházek, a že příště nás pojede mnohem více. Mějte hezký den a „ať vám pejsci šlapou“ Mika

Brdy

další fota naleznete ve Školní fotogalerii