Občanské sdružení Psi pro život - Canisterapie

19. 5. 2005 – jarní pobyt rodin s postiženými dětmi v Bělči nad Orlicí, druhé setkání s klienty Střediska rané péče Diakonie ČCE v Praze 5-Stodůlky

Jak jsme slíbily v únoru, tak se i stalo. Po několika vyměněných mailech se střediskem rané péče jsme se vypravily do Bělče nad Orlicí, tentokrát „v oslabení“, jen se dvěma psy. Přijížděly jsme trochu s obavami, věděly jsme totiž o poměrně hojném zastoupení dětí s různým postižením a velkém zájmu rodičů o ukázky naší práce se psy. Moc elánu nám nepřidalo ani avízo o strachu několika dětí ze psů.

Naše obavy ale vzaly brzy za své. Po milém přivítání, krátké ale nutné teorii si opět naši psi Bill a Deny získali přízeň a pozornost všech přítomných dětí i dospělých. Trpělivě přinášeli házené míčky, při přetahování se chovali k dětem ohleduplně, jakoby věděli, že to tak musí být. Hlazení a laskání jim způsobovalo evidentně požitek, nechali se kartáčovat, prohlížet uši, tlamu, zuby, tlapky, drápky i ocásek. Nebýt upozornění rodičů, ani bychom nepoznaly, které dítě má nebo mělo ze psa strach.

Odpoledne nám všem příjemně uteklo. Meteorologové se postarali o pěkné počasí a to zřejmě také nemalou měrou přispělo k všeobecné pohodě. Večer jsme odjížděly s únavou, ale i s pocitem radosti a s přesvědčením o smysluplnosti canisterapie či aktivit se psy.